Nuolatinė kapų priežiūra visoje Lietuvoje

Bendraujant su esamais bei potencialiais klientais, dažniausiai susiduriame su dviem požiūriais, susijusiais su kapų priežiūra. Vienas jų – asmenų, kurie neturi galimybės patys reguliariai prižiūrėti ir tvarkyti artimųjų kapų, bet ir nėra linkę patikėti šio darbo kitiems. Pagrindinė to priežastis – įsitikinimas, kad kapus privalo prižiūrėti tik artimieji, taip išreikšdami savo pagarbą ir rūpestį mirusiajam. Dar viena priežasčių – vyraujanti nuomonė, jog aplinkiniams yra nepriimtina samdyti kapų tvarkymo prižiūrėtojus, todėl ir patys bijo būti tokių žmonių nesuprasti ar smerkiami. Šio požiūrio pasekmė – didelis skaičius apleistų ir nuolat netvarkomų kapų.

Tuo tarpu kitų žmonių požiūris liberalesnis, jų nuomonė lankstesnė šiuo klausimu. Tokie asmenys nedvejodami kreipiasi pagalbos, ieško patarimų, reguliarios kapų priežiūros profesionalų bei siekia kuo įdomesnio kapo sutvarkymo.

Taigi, minėti požiūriai yra skirtingi, bet ir nuo jų priklausantis rezultatas taip pat skiriasi. Nors, vis dar yra manančių, jog svarbiausia yra tai, kaip bus įrengta kapavietė, tačiau verta pagalvoti, kas yra svarbiau – prabangiai įrengta kapavietė, kuri nėra periodiškai prižiūrima, ar kukliau įrengta kapavietė, bet visada atrodanti tvarkinga ir švari. Puikiai suprantame negalėjimo patiems prižiūrėti artimųjų kapų priežastis, todėl užtikriname konfidencialumą ir padedame klientams šiuo klausimu. Taip ne tik galima pakankamai laiko skirti savo poreikiams, bet ir būti ramiems, kad Jūsų artimųjų kapai visada atrodo tvarkomi ir prižiūrimi nepriekaištingai.

Žemiau pateikiama, kaip atrodo kapas metų eigoje, vykdant reguliarią jo priežiūrą:

Reguliari kapo priežiūra

Kapą aplankysime pagal iš anksto suderintą grafiką, o jeigu norėsite išvengti įvairių organizacinių klausimų artėjančių švenčių proga – pasirūpinsime ne tik proginiu kapavietės tvarkymu, bet ir proginiais papuošimais. Pasirinkus šią paslaugą atliekame darbus priklausomai nuo metų laiko. Įprastai yra atliekama: kapavietės aplinkos priežiūra (išnaikintos piktžolės, surinktos gamtos šiukšlės), parinkti bei pasodinti nauji augalai (augalai neįskaičiuoti), priklausomai nuo sezono atliekama augalų priežiūra (pvz. apgenėti, patręšti, dažniau paliejami), nuvalysime, o esant reikalui ir kosmetiškai atnaujinsime paminklą, tvorelę, atsiradus poreikiui smulkiems pataisymams (pvz. atsiklijavus akmens apvadui, iškritus betono trinkelei, įplyšus patiesalui ar pan.) – atliksime jų korekciją. Kas kartą apsilankę uždegsime žvakelę. Kad matytumėte, kaip mums sekėsi atlikti darbus, kas kartą atsiųsime fotografijas prieš kapavietės sutvarkymą ir po jo.

Kapų priežiūros kainos

Kapų priežiūros kainos priklauso nuo pasirinktos paslaugos: kapų dizainas ir kapų dekoravimas, kapų tvarkymas ir apželdinimas, kapų projektavimas ir kapų įrengimas. Taip pat nuo vietos, kurioje yra Jūsų artimųjų kapas, esamos kapo būklės, papildomų Jūsų norų bei poreikių.

Vienkartinis kapo sutvarkymas kainuoja nuo 40 Eur, papildomai skaičiuojant gėles, bei visas kitas kapo sutvarkymui reikalingas medžiagas. Proginis kapavietės tvarkymas, kuris apima „higieninį“ kapo sutvarkymą bei kapo papuošimą artėjančių svarbių dienų proga kainuoja nuo 49 Eur (skaičiuojant šią kainą su gėlių puokštele, žvakelėmis ar kitais siūlomais dekoravimo elementais). Nuolatinė kapo priežiūros paslauga kainuoja nuo 20 Eur mėnesiui, papildomai skaičiuojant gėles, bei visas kitas kapo sutvarkymui reikalingas medžiagas. Įprastai kapų priežiūros paslauga teikiama iki lapkričio mėn., apimant kapo aplankymą po visų Šventųjų ir Mirusiųjų dienos. Kelerių metų pastebėjimu, iki šio laiko žemės neužkloja storesnio sniego sluoksnis, dėl ko akivaizdžiai matosi nudegę žvakelės, o silpnų šalnų pakąsti augalai tampa nedekoratyviais, tad aplankyti kapus po Mirusiųjų dienos yra būtina. Tokio aplankymo metu, galima atsakingai paruošti kapavietę bei joje esančius daugiamečius augalus žiemai.

Minėtos paslaugų kainos pateikiamos su mokesčiais. Tikslią paslaugos kainą galėsime įvardinti aptarę Jūsų pageidavimus. Jeigu Jūsų artimųjų kapas yra kitame mieste, nei Kaunas, įvertiname atstumą ir paskaičiuojame kelionės kainą. Kad matytumėte, kaip mums sekėsi atlikti darbus, kas kartą darbus aprašysime ir atsiųsime fotografijas prieš kapavietės aplankymą ir po jo.