Rankų darbo laidojimo urnos pagal Audrių Grinskį

Audrius Grinskis
Urnų kūrėjas

Esu medinių dirbinių kūrėjas, stalius. Kūrybinių idėjų semiuosi iš kasdienių gamtos stebuklų, kaimiškos būties paprastumo, baltiškos pasaulėjautos gilumo. Laikui bėgant, kilo mintis stalystės amatą įgyvendinti kitaip, neįprastai, kaip ir pats medis – šakotai ir savitai. Dabar ši idėja, mano jaukiose dirbtuvėse įsikūnija mediniuose dirbiniuose – urnose.

Tikiu, kad kiekvieno iš mūsų gyvenimo kelias, trumpas ar ilgas, yra nepaprastas ir nepakartojamas. Tad ir paskutinė žmogaus kelionė Anapilin, valtis, kuria tarsi išplaukiama į amžinybę, turi būti unikalus kūrinys.

Mūsų protėvių santykis su mirtimi buvo ypatingas, jautrus, sąmoningas, todėl esu įsitikinęs, kad ir mes galime išlaikyti panašų suvokimo lygį. Tai suteikia noro ir jėgų kurti rankų darbo medines urnas, viską atliekant kokybiškai ir dailiai. Šiuolaikinio pasaulio masinių gaminių ir dažnai beskonybės sraute, tokia mano nuoširdi medinė kūryba yra išskirtinė ir prasminga. O juk prasmė, mums stovint prie amžinybės slenksčio, tampa dar svarbesnė…