Rankų darbo laidojimo urnos pagal Kristiną Alšauskienę

Kristina Alšauskienė
Urnų kūrėja

Su keramika susipažinau dar vaikystėje, kai senas amatininkas savo dirbtuvėje leido sukurti pirmąjį molinį darbelį. Nuo tada keramika tapo mano stichija ir kelias. Jau daugiau kaip dešimtmetį dalyvauju profesionaliosios keramikos parodose bei rengiu autorines parodas Lietuvoje. Studijavau meninės keramikos plastiką bei meno pedagogiką, tapau Dailininkų sąjungos nare.

Nuo idėjos gimimo iki jos išpildymo savo darbais noriu pasakyti, kad mirtis nereiškia baigties, todėl ir urnų kolekciją pavadinau „Nesibaigianti kelionė“. Senosiose civilizacijose gyvenimas ir mirtis buvo įvardinamos kaip neatskiriamos kosminio proceso stadijos. Šiuolaikinėje visuomenėje gyvenimo laikinumo suvokimas pastebimai pakito. Kuriant šias urnas pagrindinė užkoduota mintis – padėti liūdesio momentu artimajam, kuris išgyvena netektį, siekiama bent kiek sušvelninti atsisveikinimo skausmą.

Urnų kolekcijoje dominuoja neįprastai šviesios spalvos, pastebimos nestandartinės urnų formos, kurios laužo stereotipinį mąstymą ir skatina pažvelgti iš šviesiosios pusės. Vengiama tradicinės juodos spalvos ir nenaudojama šiai sričiai būdingos simbolikos. Norisi suformuoti ne tik naujas tendencijas, bet keisti visą atsisveikinimo sritį, padarant ją jaukesne, skoningesne, individualesne.