Kapų dizaino, kapų priežiūros ir paminklų kapams specialistai Lietuvoje

Memorus video

MB „Memorus” komanda – kapų priežiūros specialistai, teikiantys visas kapų tvarkymo paslaugas Lietuvoje, naudojant aukščiausios kokybės technologinius sprendimus numatytų projektų įgyvendinimui. Atlikti darbai yra puikus įrodymas, kad ilgametė patirtis kapų dizaino ir kapaviečių tvarkymo srityje bei profesionalūs sprendimai kuriant paminklus – antkapius kapams, sukuria klientų pasitikėjimą ir lojalumą.

Kiekvieną darbų etapą atlieka savo srities specialistai. Augalus parenka ir kapo dizainą kuria profesionalus apželdinimo specialistas, kuris turi ne tik atitinkamą šios srities išsilavinimą, bet ir ilgametę darbo patirtį. Dizaino techninę dalį atlieka inžinierius, kuris parenka projekto įgyvendinimui tinkamiausias konstrukcines medžiagas. Paminklo kūrimu ir jo gamybos procesu rūpinasi profesionalus akmentašys, kuris akmens apdirbimo srityje sėkmingai dirba jau daugiau nei 20 metų. Kiekvieno projekto metu bendradarbiaujame su gerai Lietuvoje žinomais ir puikiai savo darbą išmanančiais kalviais, skulptoriais, staliais. Siūlome platų paslaugų ir naudojamų medžiagų spektrą, įgyvendiname net ir sudėtingiausius projektus.

Paminklo gamyba

Turime ne tik savo pačių sukurtą kapo vidaus sutvarkymo technologiją, kurios pagalba pasiekiame aukščiausią kapų tvarkymo kokybę užtikrinant ilgalaikį rezultatą, bet ir savitą, kitokį, išskirtinį požiūrį į kapų tvarkymą. Esame termino „kapų dizainas“ ir šio požiūrio į kapų tvarkymą pradininkai Lietuvoje. Manome, jog siekiant tinkamai ir deramai įamžinti mirusiojo amžinojo poilsio vietą, turime iš anksto galvoti apie kapo visumą, t. y. bendrą kapo dizainą. Džiaugiamės, jog prisidedame prie naujos kapų tvarkymo kultūros kūrimo, bei keičiame kapų versle nusistovėjusį požiūrį ir kapų tvarkymo įpročius. Atlikdami darbą kiekviename jo etape laikomės nuostatų, jog svarbu teikti prioritetą paslaugos kokybei. Maksimaliai orientuojamės į klientą ir jo poreikius – bendradarbiaujame tol, kol pasiekiame aukščiausių rezultatų. Prisiimame visišką atsakomybę už savo darbą. Užtikriname, jog pateikti kapo dizaino projektai yra autoriniai „MB Memorus“ darbai, kas garantuoja Jums išskirtinumą ir kokybę. Visa tai darome su pagrindiniu tikslu – sukurti tobulą Jūsų artimojo amžinojo poilsio vietą.

Kodėl verta rinktis Memorus paslaugas?

 • Individualūs ir unikalūs kapo dekoravimo projektai, panaudojant įvairias dangas ir atsižvelgiant į Jūsų poreikius;
 • Individualus kapo puošimas, atsižvelgiant į mirusiojo artimųjų pageidavimus;
 • Individualaus dizaino paminklai, meninis kapo dengimas akmens plokštėmis, platus akmens spalvų pasirinkimas;
 • Profesionalus augalų parinkimas pagal vietovę ir Jūsų poreikius;
 • Aukščiausios kokybės technologiniai sprendimai, suteikiamos garantijos atliktiems darbams;
 • Parengiame projektų 2D, 3D vizualizacijas;
 • Užtikriname užsakovo ir kapavietėje palaidotų asmenų konfidencialumą, darbo metu elgiamės pagarbiai tos vietos, kurioje dirbame atžvilgiu, o darbus grindžiame aiškia ir išankstine tarpusavio sutartimi.

Kapų tvarkymo kokybė

Mūsų naudojamos technologijos ir medžiagos leidžia pasiekti aukščiausią kapų tvarkymo kokybę užtikrinant ilgalaikį rezultatą.

Kokybę užtikriname:
 • naudodamiesi ilgamete darbo patirtimi,
 • suteikdami garantiją atliktiems darbams,
 • suteikdami autorines augalų priežiūros paslaugas po jų pasodinimo (Kauno mieste ir raj.),
 • naudodami medžiagas, kurios yra ilgaamžės, patvarios,
 • teikdami praktinius sprendimus ir kruopščiai derindami augalus.

Naudojamos medžiagos

Pagrindas – paruoštas esamas gruntas – patvarus, sutankintas, išlygintas

Tik sertifikuotų gamintojų spec. patiesalas skirtas atskirti gruntą nuo pasirinktos dangos. Jo privalumai – pluošto struktūra yra itin tanki, tvirta ir ilgaamžė, maksimaliai apsaugo nuo UV spindulių. Pluoštas atsparus puvimui, pelėsiui puikiai apsaugo užpiltą dangą nuo trinties, mechaninių pažeidimų ar įtrūkimų. Optimalios vandens pralaidumo savybės, didelis mikrobiologinis atsparumas, medžiaga atitinka EN ISO9864 standartus. Atlikti tyrimai rodo, jog priklausomai nuo eksplotavimo sąlygų, šis sintetinis pluoštas nepakitęs gali išlikti 40-200 metų.

Metalinis tvirtinimo elementas dangai. Nesuyrantis, patvarus. Gerai pritvirtinus prie dangos-pagrindo, padeda išlaikyti patiesalą stabilų, nepaliekant atvirų žemės plotelių, pro kuriuos vėliau praauga piktžolės.

Naudojamų medžiagų schema
Kapo vizualinė schema

Skaldelė (ar kita danga) ne mažiau 3cm storiu. Skaldelė įsigijama iš patikimiausių ir didžiausių mūsų partnerių Lietuvoje, produkcija atitinka ES standartų reikalavimus, žaliava atkeliauja iš Ukrainos, Baltarusijos, Skandinavijos ir kitų šalių. Priklausomai nuo projekto, gali būti naudojamas granitas, marmuras, serpentinas, bazaltas, skalūnas, lavos smėlis, lauko akmuo, lavos akmuo. Visos dangos išbandytos Lietuvos klimato sąlygomis, yra patikimos ir tinkamos naudoti.

Perkyrejai 1 – specialūs, metaliniai, skirti naudoti lauko sąlygoms. Atsparūs drėgmei, karščiui, pažeidimams, deformacijai, spalvos pokyčiams, užtikrina ilgą eksplotacijos laiką, jie pasižymi itin aukštu atsparumu korozijai, atitinka tarptautinius kokybės standartus. Patvarumas ilgiau nei 15 metų.

Perkyrejai 2 – plastikiniai, labai tvirti, bet labai lankstūs. Atsparūs ilgalaikiams temperatūrų svyravimams – jų neiškilnoja šalčiai, neveikia karštos oro sąlygos. Atlaiko minimalias grunto deformacijas. Šalia bortelių neišdžiūva veja, nes jis nesugeria drėgmės. Pagaminti iš antrinių žaliavų – tausojantys gamtą, netrupa, nelūžinėja, nes perdirbtos plastmasės sudėtis yra patikrinta laboratorinių tyrimų centre, garantuojama 15 metų kokybė.

Perskyrėjai

Kitos naudojamos medžiagos

Spec. maišytas gruntas augalams su maistingomis medžiagomis. Maišoma įterpiant humusą, biohumusą, paprastą dirvožemį, kitus žemių mišinius, durpes, smėlį, esant poreikiui gruntą pagerinant trąšomis (kiekvienam augalui pagal poreikį). Grunto kiekis priklauso nuo augalo dydžio ir rūšies, tačiau ne mažiau, kaip 15 cm. Humuso, biohumuso veikliosios medžiagos spartina ir gausina augalų augimą ir žydėjimą, yra su natūraliais augimo stimuliantais. Augalai tampa atsparesni neigiamiems aplinkos veiksniams, ligoms, greičiau vystosi, geriau išlaiko drėgmę, biohumusas veikia iki 5-erių metų, dera su mineralinėmis ar cheminėmis trąšomis. Į gruntą gali būti įmaišoma drėgmę sulaikanti medžiaga – vermikulitas, kurio dėka augalus reikia rečiau lieti. Lėtas vandens atidavimas garantuoja augalui drėgmę net tuomet, jei užkluptų kaitra. Ilgesnis vandens išlaikymas iš karto po paliejimo – bent savaitė.

Augalai – vienmečiai, gali būti daugiamečiai, parinkti pagal būsimas augimo ir priežiūros sąlygas, dėl to dažniausiai tampa nereiklūs jai, atsparūs aplinkos ir augimo sąlygoms. Taip pat gali būti sodinami nestandartiniai, labiau reiklūs priežiūrai augalai, suteikiant jiems reguliarią specialisto priežiūrą. Bendradarbiajame su Lietuvos ūkininkais ir patikimiausiais medelynais, kas užtikrina augalų kokybę bei platų jų asortimentą.

Augalų visuma
Garantuojame kapavietės sutvarkymo ilgaamžiškumą, optimalų finansų panaudojimą ir kliento konfidencialumą. Sutaupysime kapo priežiūrai skiriamą laiką bei išspręsime visus su kapavietės įrengimu arba atnaujinimu susijusius rūpesčius. Reikia patarimo? Susisiekite telefonu 8 630 144 30 arba parašykite mums.
Visiškai atsakome už savo darbą, todėl atliktiems darbams suteikiame garantiją. Su klientu bendradarbiaujame tol, kol pasiekiame geriausią rezultatą.
Eglė Balčiūnienė
Leonora
Norėdama pakeisti kapelį pradėjau domėtis galimybėmis ir pradėjau nuo interneto. Radau nemažai pasiūlymų, bet geriausias ir išsamiausias buvo Jūsų. Manau bendrauti mums sekėsi visai šauniai, esu labai patenkinta Jūsų bendravimo būdu, taip pat puikiu darbu, bei jo rezultatais. Esat šauni komanda. Rekomenduosiu Jus visiems kam tik reikės tokių paslaugų. Linkiu gerų darbų, įdomių projektų, daug užsakymų ir neišsenkančios energijos. Dar kartą dėkui už viską.
Janina
Ieškojau internete žmogaus ar firmos kuri galėtų prižiūrėti kapines Kaune, akį patraukėte jūs. Mūsų bendravime labiausiai patinka nuoširdumas, greitas reagavimas į prašymus, pažadų vykdymas, patarimai, optimalių sprendimų priėmimas. Reikalui esant rekomenduočiau jus.
Kęstas
Gyvenu kitame mieste – dėl laiko stygiaus ant kapų dažnai neprivažinėsiu, o mamai užkraut rūpesčio nesinorėjo (ir dėl fizinio darbo, ir dėl logistikos – nusigaut į kitą pusę miesto viešuoju transportu nėra patogu). Taip pat, norėjosi sutvarkyti gražiai, o ne patenkinamai. Pasodint kelias gėles ar augaliuką gal ir pats galėčiau, bet tai būtų laikinas sprendimas, paremtas vien estetiniu suvokimu – neturiu žinių apie augalus, kokius juos geriau rinktis, kaip prižiūrėti ir t.t. Reikėjo sutvarkyti iš esmės, kad kasmet nereikėtų investuoti laiko ir emocijų į laikinus sprendimus. Kodėl kreipiausi būtent į Jus, o ne kitus priežiūros specialistus? Rinkausi naršydamas internete, jūs pasirodėte priimtiniausi, pasirodė, kad galit mąstyt šiuolaikiškai, rasti lakoniškų ir vizualiai lengvų sprendimų, nesivadovauti vien įprastiniais kapų apželdinimo šablonais. Mūsų bedravime labiausiai patinka kūrybiškas ir lankstus požiūris – dirbate ne pagal keletą “paruoštukų”, bet situaciją vertinate individualiai ir įvertinate kliento pageidavimus; siekiate nebūtinai greito rezultato, bet planuodama darbų eigą įvertinat aplinkybes ir jų pasekmes ateityje ir, aišku man labai labai patinka, kad nereikia dėl šitų dalykų pačiam sukti galvos. Ar būtumėte tie žmonės/įmonė, į kurią reikalui esant rekomenduočiau ir kitiems pasikreipti? Neabejotinai paminėčiau, kad yra tokia įmonė, duočiau kontaktus, bet nežinau ar esate patys geriausi, nes su kitom įmonėm neteko susidurti. Sėkmės!
Birutė
Kreipiausi į Jus kadangi viena kapo atnaujinimo darbų atlikti negalėčiau, o be to ir neturiu meninių sugebėjimų. Visada malonu kai tai padaro žmonės, kurie tuo užsiima ir lieka patenkintos abi pusės. Bendradarbiavimas vyko labai šiltai ir maloniai. Darbai atlikti laiku ir kokybiškai. Labai nudžiugino, kad atitiko kainos ir kokybės santykis. Savo draugam tikrai patarčiau kreiptis į Jus, kadangi darbai bus atlikti gerai ir laiku.
Justina
Kreipiausi, nes man reikėjo pagalbos pertvarkant mamos kapą. Gyvenu toli, pati nelabai ką išmanau šitoje srityje, o ir laiko nėra… Man patiko, kad pasiūlėte originalias idėjas ir kad būtų gražu, ir kad paskui nereikėtų skirti daug priežiūros kapo tvarkymui. Dabar kapas atrodo labai gražiai. Mūsų bendravime labiausiai patiko, kad dirbote tvarkingai, darbus padarėte greitai, kaip buvome sutarę. Būtų gerai, kad galėtumėte ir prižiūrėti, bet suprantu, kad atstumas labai didelis. Dar kartą ačiū!
Irena
Ieškojau kas galėtų pagelbėt tvarkant artimųjų kapą, kadangi pati labai užsiėmus ir tam laiko beveik nebelieka. Iš daugybės pasiūlymų išsirinkau jus, akį patraukė atlikti darbai. Kreipiausi, buvau maloniai išklausyta, gavau labai daug informacijos, patarimų, pasiūlymų. Supratau, kad šios komandos darbai bus kokybiški ir tėvų amžinojo poilsio vieta atrodys įspūdingai, o svarbiausia nereikalaujanti dažno tvarkymo. Norėjau, kad aplankius kapą beliktų minimaliai aptvarkyti ir uždekti žvakutę. Esant reikalui tikrai rekomenduočiau jus savo draugams.