Rankų darbo laidojimo urnos

Kremavimo tradicijos


Archeologai skirtinguose pasaulio kraštuose rado įvairių formų, ornamentų, spalvų molinių indų su žmonių pelenais ir nustatė, kad kremavimo istorija prasidėjo prieš daugiau nei 9000 metų. VII a. pr. Kr. žmones kremuoti pradėjo ir baltų gentys. Mirusiojo pelenai molinėse urnose jau tada būdavo užkasami žemėje. Šiais laikais kremavimas, kaip subtilesnis atsisveikinimo su artimu žmogumi būdas, kone visame pasaulyje vėl pasirenkamas vis dažniau ir dažniau. Lietuva nėra išimtis.

Unikali kolekcija, įkvėpta istorijos

Kiekvienas žmogus – unikalus. Ir tai mus įkvėpė sukurti išskirtinę rankų darbo urnų kolekciją. Stebėdami vartotojišką kultūrą, greitą gyvenimo būdą, supratome, kad į paskutinę kelionę artimuosius reikia išleisti su ypatingu dėmesiu, rūpesčiu ir kažkuo unikaliu.

Vartydami istorijos puslapius, stebėdami gamtą supratome, kad keramikinės urnos – vienos seniausių pasaulyje. Molis – natūralus ir ilgaamžiškas, išlieka tūkstančius metų atsparus aplinkos poveikiams. Keramikinių urnų gamybos procesas įtraukia visas gamtos stichijas – žemę, orą, ugnį ir vandenį – būtent tai, ko reikia žmogui.

Idėjas sukūrė ir įgyvendino išskirtiniai lietuvių keramikos meistrai. Kiekviena urna – rankų darbo. Savo kūriniais norime atnešti naują požiūrį į atsisveikinimą, paversti jį jaukesniu, šiltesniu bei šviesesniu.

Kristina Alšauskienė
Urnų kūrėja
Su keramika susipažinau dar vaikystėje, kai senas amatininkas savo dirbtuvėje leido sukurti pirmąjį molinį darbelį. Nuo tada keramika tapo mano stichija ir kelias. Jau daugiau kaip dešimtmetį dalyvauju profesionaliosios keramikos parodose bei rengiu autorines parodas Lietuvoje. Studijavau meninės keramikos plastiką bei meno pedagogiką, tapau Dailininkų sąjungos nare.
Gintaras Dabašinskas
Urnų kūrėjas
Keramika mane sužavėjo, kaip galimybė suteikti kažkam formą, tam tikra prasme paprastą molį paversti daiktu ar kūriniu. Ši idėja mane atvedė į gaminių dizaino bei keramiko – žiedėjo studijas. Per įdomias studijas išmokau įvairiausių subtilybių, estetikos ir meilės keramikai. Laikydamas rankose Kauno Meno verslų kolegijos diplomą supratau, kad tai yra mano pašaukimas.Reikia patarimo ar pagalbos?
Susisiekite su mumis ir pasirūpinkite artimaisiais.
Visus su kapavietės įrengimu arba atnaujinimu susijusius rūpesčius palikite mums.

Kita kapų atributika ir gaminiai laidotuvių metinėms

Žibintai

Žvakidės

Vazos

Atminimo albumai