Kapų projektavimas ir kapų įrengimas visoje Lietuvoje

Galime profesionaliai padėti sukurti tobulą Jūsų artimojo amžino poilsio vietą ir išspręsti visus su naujos kapavietės įrengimu susijusius rūpesčius. Tą įgyvendiname atlikdami kapų projektavimo darbus bei suteikdami visas reikalingas kapo įrengimo paslaugas ne tik kapavietės viduje, bet ir jos aplinkoje. Dėl to sutaupysite savo brangaus laiko kelių specialistų paieškoms bei komunikavimui tarp jų, o atsakomybę už atliktų darbų kokybę perleisite vienai komandai. Išankstinis kapo projekto ir aiškios vizijos turėjimas padeda visus darbus atikti tikslingai, užbėgti būsimiems rūpesčiams už akių ir susiplanuoti būsimas išlaidas. Tam, kad turėtumėte pilnai gražų rezultatą, suprojektuosime individualų paminklą bei visą kapų dizainą, o kad žinotumėte koks bus galutinis rezultatas, pateiksime projekto vizualizacijas 2D arba/ir 3D formatais. Kapų sutvarkymo projektus atlieka profesionalus apželdinimo specialistas, o už paminklų kūrimą atsakingas daugiau nei antrą dešimtmetį aktyviai dirbantis šioje srityje – akmentašys-dailininkas. Visi darbai ir pateikiami sprendimai yra autoriniai Memorus darbai.

Žemiau pateikiamos kapo įrengimo proceso fotografijos:

Kapų projektavimas

Kapų projektavimas atliekamas specialiomis aplinkos kūrimo programomis. Norėdami pasiekti idealiai Jums priimtiną variantą, pateikiame ne mažiau trijų skirtingų sutvarkymo variantų. Patikusį projektą esant poreikiui koreguojame, o užtvirtintą variantą detalizuojame, pateikdami augalų fotografijas, jų aprašymus, numatome galimus augalų derinius, pateikiame augalų priežiūros rekomendacijas. Taip pat pateikiame visą reikalingą papildomai naudojamų medžiagų sąrašą, parenkame skaldelės tipą, spalvą, frakciją, paskaičiuojame jos kiekį, parenkame kitus kapų dizaino ir dekoravimo elementus, paskaičiuojame bendrai projekto įgyvendinimo sąmatą. Projekte atvaizduojame esamą ar suprojektuojame naujai statomą paminklą. Jeigu yra dengiama akmens plokšte – atvaizduojame galimus jos išdėstymo variantus, spalvas.

Žemiau pateikiami kapų projektų pavyzdžiai:

a) Kliento skirtingi sutvarkymo variantai derinami jau prie esamo paminklo:

Kapo sutvarkymo dizainas

Kreiptis pagalbos verta, nes siekdami patys susikurti kapų dizainą, susidursite su nelengva užduotimi. Pasirinkime vien dekoratyvios skaldelės galite rasti virš 100 skirtingų rūšių ir kiekviena jų dar turi po 2-4 skirtingas frakcijas. Augalų pasirinkimas taip pat yra labai platus, nes vien tik spygliuočių pasirinkime yra virš 300 rūšių, o kur dar vienmetės, dekoratyvios daugiametės gėlės, kurios taip pat naudojamos apželdinant kapus. Jeigu kartu renkatės ir paminklą, tai užsukę į bet kurią paminklų prekybos aikštelę rasite bendrai – virš 100 galimų pasirinkimo variantų vienoje vietoje, tačiau nei vieno iš jų individualaus ar suasmeninto.

Taigi, atsižvelgdami į mūsų patirtį, šiuolaikines tendencijas ir Jūsų pageidavimus, suprojektuosime bendrą kapavietės vaizdą. Projektas padės žinoti koks yra laukiamas galutinis rezultatas. Kurdami kapo dizainą apgalvojame visas detales, deriname jas tarpusavyje ir visada stengiamės sukurti tokį projektą, kuris yra modernus, bet kartu ir turi išliekamąją meninę vertę metams bėgant, pvz.: paminklas su kalvio rankų darbo elementais ar asmenine mirusiojo simbolika kapo viduje. Esant poreikiui, projekte numatome trinkelių aplink kapavietę raštą, parenkame kitus kapavietės dekoro elementus, pvz. žibintus, vazas. Kuriant kapo projektą į procesą įtrauksime ir Jus (kiek patiems to norėsis). Dar prieš kuriant kapo projektą, pasiteirausime Jūsų apie artimąjį, nes daugiau žinodami apie mirusįjį, akmentorius ir kapo dizaineris-apželdintojas gali pateikti itin asmeninius sutvarkymo sprendimus. Vien tik kapo projekto sukūrimas yra mokama paslauga, tačiau patikėjus kapų dizaino įgyvendinimo darbus mums, atliktam projektui pritaikysime ženklią nuolaidą. Jeigu projektą planuosite įgyvendinti patys – pateiksime visą reikalingą projektui įgyvendinti sąmatą bei išmatavimus.

Kapų įrengimas

Kapo įrengimas susideda iš kelių pagrindinių darbų. Pirmiausia – paruošiamoji stadija, kurią dažniausiai atlieka klientas, t. y. visų leidimų ir numatyto kapavietės įrengimo projekto suderinimas atitinkamose institucijose.

Toliau, kapų įrengimo procesas susideda iš šių etapų:

 1. Kapo pamatų betonavimas, kas priklauso nuo to, ar kapas bus dengiamas akmens plokšte ar įrengiama tvorelė ir kapo dengimui naudojama biri danga. Atsižvelgiant į tai, pamatai liejami skirtingai. Jeigu kapas bus tvarkomas su skaldele, bus dedama akmens tvorelė, o aplink trinkelės – pamatų šonai kiek vėliau gali būti dengiami pasirinktos spalvos struktūriniu tinku ar dengiami granitu. Vietoje įprastos betoninės tvorelės galima įrengti medinę ar metalinę tvorelę.
 2. Paminklo statymas – kuris buvo suprojektuotas individualiai arba pasirinktas prekybos aikštelėje.
 3. Granito tvorelės dėjimas (jei bus pilama skaldelė ar renkamasi kita biri danga). Vietoje to, kapas gali būti dengiamas akmens plokštėmis. Pageidaujant galima statyti ir suolelį.
 4. Trinkelių dėjimas aplink kapavietę. Jeigu dedamos trinkelės, betoninius pamatų šonus galima padengti struktūriniu tinku arba padengti granitu.
  Naudojami kapavietės puošimo elementai – vazos, skulptūrėlės, gėlynai.
 5. Dailininko darbai – dekoruojamas paminklas, kalami ar tvirtinami užrašai.
 6. Skaldelės pylimas ir kompozicijos kūrimas – kapo tvarkymas ir apželdinamas, tarpusavyje derinant augalus, bei atsižvelgiant į būsimas jų augimo sąlygas.

Žemiau pateikiami kapo įrengimo proceso etapai:

Atliekame ne tik kapo įrengimo darbus, bet ir kapų renovavimo darbus. Renovuojant kapus, galime pasiūlyti išlaikyti dalį esamo paminklo panaudojant jo akmenį naujai. Taip bent dalinai išsaugomas kapavietės autentiškumas, o kartais, taip yra ir sutaupoma. Paminklas gali būti perdaromas suteikiant jam visai kitokią formą, dviejų dalių paminklas gali būti perdarytas į trijų dalių paminklą, gali būti įterpiama ir kitos spalvos akmens.

Kapo renovavimo proceso etapai:

Paminklo renovacija:

Įrengiant ar renovuojant kapus, taip pat atliekami visi reikalingi papildomi darbai – medžių ir krūmų pjovimas, išvežimas, kelmų rovimas, esamų konstrukcijų išmontavimo darbai, visų nereikalingų medžiagų likučių išvežimas. Įrengiant kapą dirbame užtikrintai, naudojant tik patikimiausias technologijas ir aukščiausios kokybės medžiagas. Projektus įgyvendina ilgametę praktinę patirtį turintys meistrai. Montavimo, betonavimo darbai atliekami ant metalinių konstrukcijų kas užtikrina ilgalaikį rezultatą. Klodami trinkeles naudojame ne atsijų pagrindą, o ruošiame betoninį pagrindą. Kaip yra žinoma, dėl grunto poslinkių bei aplinkos sąlygų, kapuose ant atsijų klotos trinkelės gali tarnauti tik metus – tris, kai tuo tarpu ant betono įrengtos trinkelės yra visam laikui.

Kodėl dar verta patikėti kapų įrengimo darbus mums?

 • Skaičiuodami sąmatą skaičiuojame ją sąžiningai ir įvertiname visus reikalingus atlikti darbus.
 • Granito gaminiams suteikiame neriboto laiko garantiją, betonavimo darbams – dviejų metų garantiją.
 • Galime užtikrinti platų akmens pasirinkimą (mažiausiai 16 populiariausių spalvų).
 • Suteikiame galimybę rinktis ne tik plačią spalvų įvairovę, bet, dažnai ir konkrečiai pasirinkto akmens raštą.
 • Paminklų kūrimo bei gamybos procesas vyksta tik projekto autoriui prižiūrint. Už projektą atsakingas asmuo aktyviai dalyvauja paminklo kūrimo ir visos kapavietės įrengimo procese nuo pradžios iki galo.
 • Viso proceso metu su klientu komunikuojame sklandžiai ir aktyviai.
 • Dirbame lanksčiai, turime daug kūrybinio potencialo.
 • Siūlome originalias ir naujas idėjas.

Taigi, nedvejodami kreipkitės į mus, o susitikimo metu supažindinsime su mūsų paslaugomis, profesionaliai įvertinsime Jūsų atveju reikalingus atlikti darbus, pasiūlysime praktiškus sprendimus ir paskaičiuosime tikslią darbų sąmatą. Siūlome nedelsti, nes vidutiniškai kapavietės įrengimas užtrunka apie 4-8 savaites. Jeigu norite ne tik praktiškai, bet ir skoningai įrengtos kapavietės, pasiūlysime sprendimus ir dėl jos apželdinimo. Kapo apželdinimu rūpinasi patyręs specialistas, tad ne tik suteiksime visą reikalingą ir išsamią informaciją apie augalus, bet ir galėsime pasirūpinti tolimesne jų priežiūra po pasodinimo.