Vienkartinis kapų tvarkymas visoje Lietuvoje

Vienkartinis kapo tvarkymas dažnai atliekamas artėjant įvairioms progoms, pvz. prieš visų mirusiųjų dieną, artėjant mirusiojo gimimo dienos, jo mirties dienos paminėjimui. Vienkartinio kapo tvarkymo paslaugos prireikia kapą prižiūrinčių asmenų atostogų, ligų ar kitų svarbių atvejų laikotarpiu, kai nuvykti patiems aplankyti kapo galimybės tampa ribotos. Esame pastebėję, kad dažniausiai pagalbos kreipiasi labai aktyvų gyvenimo tempą gyvenantys asmenys, taip pat gyvenantys kituose miestuose nei yra palaidotas artimasis. Pasirinkus vienkartinę kapo paslaugą bus sutvarkyta kapo aplinka. Gali būti atliekamas kapo tvarkymas po laidotuvių ar tiesiog vienkartinis sutvarkymas. Kapo tvarkymas po laidotuvių apima senų gėlių bei vainikų nuėmimą, žemių išlyginimą, naujai sodinamų gėlių parinkimą bei jų pasodinimą. Gali būti atliekami ir kiti kapo puošimo ar dekoravimo darbai. Atliekant „higieninį“ kapo tvarkymą surenkamos šiukšlės (lapai, spygliai, nudegę žibintai, nuvytę gėlės), nuvalomi, apravimi takeliai ir sutvarkoma visa aplinka aplink kapavietę.

Esant poreikiui atnaujinami želdynai – persodiname esamus augalus, parenkame ir įkomponuojame naujus. Paliejame esamus augalus, o esant pageidavimui atnaujiname jiems gruntą. Tam tikru sezono laiku apgenime esančius dekoratyvinius medelius, atliekame jų tręšimą. Specialia priemone kosmetiškai atnaujiname paminklą, kuris dažnai pažaliuoja tada, jeigu netoliese yra medžių ar stovi drėgmė. Nuvalome ir apsamanojusius paminklus, kurie dažniausiai yra tiesiog seniai valyti. Speciali priemonė negadina akmens, bet švelniai pašalina nešvarumus ir suteikia akmeniui natūraliai būdingą spalvą. Jeigu yra poreikis, paminklą galime atnaujinti technikos pagalba, galime iškalti užrašų raides, jeigu jų nėra arba atsirado poreikis naujiems užrašams.

Suteikiame konsultaciją žodžiu ar el. paštu apie augalų priežiūrą, galimus kapo dizaino pakeitimo variantus. Po sutvarkymo ar sutvarkymo metu suteiksime konsultaciją ir pasidalinsime savo įžvalgomis apie tai, kaip galėtumėte atnaujinti ar sutvarkyti kapavietę, kad ji reikalautų kuo mažiau tolimesnės priežiūros. Atlikdami vienkartinį kapo tvarkymą galime jį papuošti sutartais elementais – floristikos kompozicija, gyvų gėlių puokšte ar pan. Tiek prieš sutvarkymą tiek po jo, kapą nufotografuojame ir nuotraukas persiunčiame Jums. Taip galite matyti, kaip mums sekėsi atlikti darbą.

Kadangi visi užsakymai priimami iš anksto, pageidautina, kad apie vienkartinio kapo sutvarkymo poreikį praneštumėte likus bent savaitei iki norimos aplankymo dienos. Kai kurios teikiamos paslaugos gali skirtis priklausomai nuo miesto, tad patikslisime mūsų galimybes pagal Jūsų poreikį aptarę tai telefonu.

Kapų tvarkymo kainos

Kapų tvarkymo kainos priklauso nuo reikalingos atlikti paslaugos bei vietos, kurioje yra Jūsų artimųjų kapas. Vienkartinis kapo sutvarkymas kainuoja nuo 69 Eur, visais atvejais papildomai skaičiuojant gėles, bei visas kitas kapo sutvarkymui reikalingas medžiagas. Proginis kapaviečių sutvarkymas, kuris apima kapo papuošimą artėjančių svarbių dienų proga kainuoja nuo 89 Eur. Nuolatinė kapo priežiūros paslauga kainuoja nuo 26 Eur mėnesiui, papildomai skaičiuojant gėles, bei visas kitas kapo sutvarkymui reikalingas medžiagas.

Jeigu Jūsų artimųjų kapas yra kitame mieste, nei Kaunas, įvertiname atstumą ir paskaičiuojame kelionės kainą. Atliekant naujai įrengiamo kapo tvarkymą ar atliekant esamos kapavietės restauravimo darbus, kainos skaičiuojamos po kapo apžiūrėjimo ir esamos situacijos įvertinimo. Kainai įtakos turi: kurioje geografinėje vietoje randasi artimųjų kapas, koks yra privažiavimas prie kapo, koks reljefas, koks užsakomų darbų skaičius, pageidaujami terminai, kapo dydis, naudojamų medžiagų kiekis ir tipas. Orientacinės kainos yra: tik kapo dizaino sukūrimas nuo 160 Eur, kapo dizaino sukūrimas ir atnaujinimas užpilant skaldele bei atliekant želdinimą nuo 450 Eur, kapo dizaino sukūrimas ir naujos kapavietės pilnas įrengimas su visomis medžiagomis (įskaitant paminklą, tvorelę) bei darbais – nuo 2000 Eur, pilnas kapo įrengimas kapą dengiant granito plokšte su visomis medžiagomis ir darbais (įskaitant ir paminklą) – nuo 3500 Eur.

Žinoma, užsakius visą kapavietės įrengimo paketą iš karto, sutaupysite, tačiau jeigu finansinės galimybės nėra didelės, visus įvardytus darbus galite atlikti palaipsniui. Todėl patartina įvertinti esamą finansinę situaciją bei priimti naudingiausią kapų tvarkymo paslaugų pasiūlymą. Siekiant nepermokėti, negaišti laiko ir nepatirti neigiamų emocijų atliekant vėlesnes darbų korekcijas, vertinkite ne tik pasiūlymo finansinę pusę, bet ir suteikiamų atliktiems darbams garantijų ilgumą/trukmę. Įvertinkite paslaugų teikėjo atliktus darbų pavyzdžius. Jeigu yra galimybė – juos apžiūrėkite gyvai. Pasidomėkite klientų rekomendacijomis, turima paslaugų teikėjo patirtimi. Įvertinkite numatomas sutarties sąlygas, atkreipkite dėmesį į pradinį bendravimą, nes nuo jo priklausys, kaip sklandžiai bendravimas vyks ne tik iki darbo atlikimo, bet ir tuo atveju, jeigu kils nesklandumai.