Paminklų kainos

Paminklų kainos nustatomos pagal pasirinktą individualų paminklą-antkapį. Jis gali būti pasirenkamas prekybos aikštelėje arba projektuojamas individualiai. Paminklų kapams kaina priklauso nuo granitinio akmens rūšies ir jo kategorijos (dydžio). Atsižvelgiant į tai, kainų skirtumas gali svyruoti iki 50% tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Kitas kainą įtakojantis dalykas yra būsimo paminklo-antkapio kvadratūra, apdirbimo sudėtingumas bei naudojami aksesuarai paminklo puošybai.

Vidutiniškai vienos dalies laisvos formos (nešlifuotais šonais bei nugarine dalimi) paminklas gali kainuoti nuo 150 Eur iki 350 Eur, kai tuo tarpu vienos dalies laisvos formos (šlifuotais šonais bei nugarine dalimi) paminklas gali kainuoti nuo 450 Eur iki 900 Eur. Dviejų dalių šlifuotomis kraštinėmis paminklas (visos kraštinės šlifuojamos) gali kainuoti nuo 750 Eur iki 1300 Eur, o trijų dalių šlifuotomis kraštinėmis paminklas gali kainuoti nuo 1200 Eur iki 2500 Eur.

Kaina priklauso ir nuo paminklo spalvos, pvz.: vienos iš brangiausių granito spalvų yra žalia Olive green, melsva Orion, rausva Aurora, Amadeus (pilkšvos, žalsvos, melsvos ir ružavos spalvų derinys), vidutinio kainų lygio yra juodos spalvos granitas, o vienos iš pigesnių yra raudono granito Vanga, Gneiso uolienos (įvairių mineralų išsidėstymas ryškiomis juostomis). Granitas didmena yra importuojamas tiesiai iš partnerių Švedijos, Suomijos, Indijos ir kitų šalių, kas suteikia plačias akmens pasirinkimo galimybes bei lanksčias kainas.

Besidomint paminklų kainomis, verta pasidomėti ar paslaugos teikėjas ją sako ir skaičiuoja su paminklo nugarinės dalies šlifavimu. Kartais kaina pateikiama skaičiuojant akmens apdirbimą tik priekinės dalies, kai tuo tarpu nugarinė dalis paliekama natūrali, nešlifuota.