Vienkartinė, proginė ir nuolatinė kapų priežiūra Panevėžyje

Šilaičiuose įkurtos naujosios Panevėžio miesto kapinės yra didžiausios apskrityje. Vienos iš didesnių kapinių yra ir Kristaus Karaliaus katedros kapinės, esančios Ramygalos gatvėje. Abiejų šių kapinių didžioji dalis yra atviroje, saulėtoje vietoje ir tik sąlyginai nedidelę kapinių dalį dengia tankiau suaugę medžiai. Ten kur medžių daugiau jie meta šešėlį ir turi įtakos tam, kokius augalus galite sodinti (šiuo atveju dalinį pavėsį mėgstančius). Taip pat įtakos turi ir dangai, kuria rekomenduojama dengti ar dekoruoti kapą. Jeigu Jūsų artimojo kapavietėje prikrinta spyglių, lapų, tokiu atveju šviesių ar tamsių spalvų skaldelės nebus praktiškas pasirinkimas. Tokiu atveju verčiau rinktis raudoną taškuotą granito spalvą (ant jos taip nesimato nukritę gamtos šiukšlės), japonišką (maišytą įvairių spalvų), rusvas skaldelių spalvas. Taip pat kapą galima dengti akmens plokšte arba apsodinti daugiamečiais augalais. Nuo plokštės lapus ir spyglius galėsite nušluoti, o nuo augalų dangos tiesiog nurinkti rankomis.

Senojoje kapinių dalyje galima pastebėti išsikerojusius medžius ir jų šaknis, kurios pridaro ne tik materialinės žalos (išverčia tvoreles, paminklus, trinkeles), bet ir apsunkina nuolatinę kapų priežiūrą. Jeigu Jūsų artimojo kapavietė yra toje vietoje, kur nuolat šviečia saulė, tokiu atveju galite rinktis bet kurio tipo ir spalvos dangą – priežiūros jai beveik nereikės. Nebent Jūsų artimojo kapas yra padengtas akmens plokšte, o aplinkui takeliai užpilti smėliu. Tokiu atveju po lietaus ar stipresnio vėjo plokštės apsineš smėliu. Atviroje vietoje esančioje kapavietėje, kurią didžiąją dienos dalį apšviečia saulė, geriau sodinti augalus, galinčius augti saulės atokaitoje, atsparius drėgmės trūkumui, visiškai nereiklius arba pasirūpinti reguliaria augalų priežiūra.

Šilaičių kapinėse kai kur galima pastebėti ir reljefo skirtumus, dėl to atitinkamai pagal reljefą turi būti formuojamos ir kapo sienelės (kapo pamatai). Ypač daug medžių yra Senosiose Panevėžio miesto kapinėse dėl to čia norint atnaujinti esamą kapavietę geriau būtų rinktis kapo dengimą akmens plokšte, o ne biria danga, nes esant tokiam dideliam medžių kiekiui kapų priežiūra bus išties sudėtinga. Šiose kapinėse vertėtų rinktis augalus mėgstančius visišką pavėsį.

Kapų dizainas, kapų tvarkymas, kapų įrengimas ir paminklai kapams Panevėžyje

Atliekant kapų tvarkymą dažniausiai suteikiame šias
paslaugas
: įprastai ir pirmiausia kuriame kapų dizainą, t. y. apsprendžiame, kaip atrodys galutinai įrengta nauja kapavietė ar renovuota esama, paskaičiuojame tikslią darbų sąmatą. Renovuojant esamas kapavietes dažniausiai tenka taisyti, išardyti ar naujai įrengti akmens tvoreles, uždengti kapą akmens plokšte, pakeisti esamą paminklą – antkapį nauju ar jį renovuoti keičiant pastarojo formą, papildant dar viena akmens dalimi, įkomponuojant kalvystės elementus. Dažnai iškalami paminkle papildomi mirusių asmenų užrašai, atliekami vidiniai kapų tvarkymo darbai, parenkant dangą, želdinius.

Naujų kapų įrengimo atveju, po projekto parengimo, kapavietės tvarkymo darbai dažniausiai vykdomi šiais etapais:

  1. Kapo pamato betonavimas;
  2. Granito apvado ar tvorelės iš metalo įrengimas arba akmens plokščių klojimas;
  3. Statomas paminklas, jei yra poreikis – statomas suolelis;
  4. Dedamos trinkelės aplink kapavietę;
  5. Įrengiami puošimo elementai, derantys prie paminklo – vazos, skulptūrėlės, gėlių apvadai;
  6. Jeigu tvarkoma biria danga, tada pilama skaldelė, kuriama kompozicija – kapas apželdinamas, derinant augalus tarpusavyje, bei atsižvelgiant į būsimas jų augimo sąlygas.

Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, galime numatyti ir parinkti tinkamiausius sprendimus, kurie padėtų tinkamai įrengti kapavietę, pasirinkti paminklus kapams bei palengvinti tolimesnę kapų priežiūrą. Jeigu Jums reikalinga pagalba įrengiant artimųjų kapą Panevėžyje – kreipkitės. Mūsų specialistai yra pasiruošę Jums padėti.

Kapo sutvarkymas Panevėžyje

,

Klientės pageidavimas – praktiška kapavietė, kuriai nereikėtų skirti daug laiko priežiūrai. Esamas puikaus stiliaus paminklas jau pats savaime diktuoja, jog kapavietės viduje norisi atitinkamo jam ”svorio” ir išlaikyto bei prie jo derančio dizaino. […]

Kapų tvarkymas Panevėžyje

,

Klientės pageidavimas, kad kapavietė būtų sutvarkyta elegantiškai, skoningai, bet kartu ir įdomiai, kad pasodinti augalai nereikalautų beveik jokios priežiūros, kad neužaugtų aukšti ir masyvūs. […]