Vienkartinė, proginė ir nuolatinė kapų priežiūra Šiauliuose

Šiaulių mieste yra senosios Talkšos kapinės, kurios įsikūrusios centrinėje miesto dalyje bei Ginkūnų kapinaitės. Senosios Talkšos kapinės pasižymi medžių gausa. Čia išsikeroję medžiai pridaro ne tik materialinės žalos (išverčia tvoreles, takelius), bet ir apsunkina reguliarią kapų priežiūrą. Ginkūnų kapinėse yra kvartalų, kuriuose kapai įrengti tiesioginiuose saulės spinduliuose, dalis kapų yra medžių paunksmėje, o dalis kvartalų susiduria su užsilaikančio vandens problemomis. Kapą nuo apsėmimo vandeniu galima apsaugoti išbetonavus aukštesnes kapavietės sieneles ir užpylus kapavietę papildomu grunto kiekiu (geriau laidžiu vandeniui). Tačiau takelių apsėmimo problemos tas neišspręs, nes sutvarkius takelį aplink Jūsų kapavietę, Jums vistiek teks iki savo artimojo kapo prieiti per kitų kapaviečių apsemtus takelius, nes dažniausiai tai yra visų kapinių problema. Dėl to yra geriausia prieš laidojant asmenį pasidomėti konkrečiomis kapinaitėmis ir pasistengti išvengti problemų iš anksto.

Kapų dizainas, kapų tvarkymas, paminklai – antkapiai Šiauliuose

Tiek Ginkūnų, tiek Talkšos kapinėse esanti medžių, krūmų gausa, apsunkina tolimesnį kapų tvarkymą ir priežiūrą, nes čia labiau dominuoja paunksmė. Tokiose vietose geriausia būtų sodinti dalinį ar visišką pavėsį mėgstančius augalus, suformuoti jiems laidų vandeniui gruntą. Medžių kiekis aplinkui turi įtakos ir kapo dangos pasirinkimui. Jeigu į Jūsų artimojo kapavietę prikrinta spyglių ar lapų, tokiu atveju šviesios ar labai tamsios spalvos skaldelės nesirinkite.

Norėdami kapą dekoruoti skaldele, verčiau rinkitės raudoną taškuotą granito spalvą (ant jos taip nesimato nukritę lapai, spygliai), japonišką skaldą (maišytą įvairių spalvų), rusvų atspalvių skaldeles. Taip pat galima dekoruoti naudojant smėlį. Jeigu lapų, spyglių kiekis išties didelis, jeigu yra problema su stovinčiu vandeniu, verta pagalvoti apie kapo dengimą akmens plokšte. Nuo plokštės lapus ir spyglius galima tiesiog nušluoti. Jeigu Jūsų artimojo kapas yra medžių proskynoje ir didžiąją dienos dalį jį apšviečia tiesioginiai saulė spinduliai, tada geriau rinktis augalus galinčius augti saulės atokaitoje, atsparius drėgmės trūkumui, visiškai nereiklius. Taip pat galite rinktis bet kokio tipo dangą ir spalvą. Pvz. drąsiai kapas gali būti dekoruojamas skaldele.

Atliekant kapų tvarkymą dažniausiai suteikiame šias paslaugas: įprastai ir pirmiausia kuriame kapų dizainą, t. y. apsprendžiame, kaip atrodys galutinai įrengta nauja kapavietė ar renovuota esama kapavietė, paskaičiuojame tikslią sąmatą. Renovuojant esamas kapavietes dažniausiai tenka taisyti, išardyti ar naujai įrengti akmens tvoreles, uždengti kapą akmens plokšte, pakeisti esamą paminklą – antkapį nauju ar jį renovuoti keičiant pastarojo formą, papildant dar viena akmens dalimi, įkomponuojant kalvystės elementus. Dažnai iškalami paminkle papildomi mirusių asmenų užrašai, atliekami vidiniai kapo sutvarkymo darbai, parenkant dangą, želdinius.

Kapų projektavimas, kapų įrengimas ir paminklai kapams Šiauliuose

Tuo atveju, jeigu yra reikalingas naujas kapų įrengimas, pagrindiniai darbai atliekami šiais etapais:

  1. Išbetonuojami kapo pamatai;
  2. Įrengiami granito apvadai ar tvorelė iš metalo arba kapas dengiamas akmens plokštėmis;
  3. Statomas paminklas, jei yra poreikis – statomas suolelis;
  4. Aplink kapavietę klojamos trinkelės (jei kapinėse tas nepadaryta);
  5. Įrengiami puošimo elementai derantys prie paminklo – vazos, skulptūrėlės, gėlių apvadai;
  6. Jeigu kapas tvarkomas biria danga, tada pilama skaldelė, kapas apželdinamas.

Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, galime numatyti ir parinkti tinkamiausius sprendimus, kurie padėtų tinkamai įrengti kapus, pasirinkti paminklus kapams ir/ar palengvintų tolimesnę jų priežiūrą. Jeigu Jums reikalinga pagalba įrengiant ar renovuojant artimųjų kapus Šiauliuose – kreipkitės. Mūsų specialistai yra pasiryžę Jums padėti.

Individualus kapo tvarkymas Šiauliuose

,

Klientas pageidavo mamos kapą sutvarkyti taip, kad kapavietė reikalautų kuo mažiau priežiūros. Mirusioji mėgo gėles, tačiau jų sodinti galimybės nebuvo, nes dažnai prižiūrėti augalų lankantiems artimiesiems galimybės nėra. […]

Kapaviečių tvarkymas Šiauliuose

,

Užsakovė pageidavo, kad mamos kapo apželdinime būtų tiek daugiamečiai, visai nereiklūs augalai, tiek kelios sezoninės gėlės. Mirusioji mėgo žydinčias gėles. […]