Pirkti jau paruoštą prekybos aikštelėje ar gaminti?

Apsisprendimas

Nors į mus nusprendę kreiptis klientai jau yra atsakę į šį klausimą, tačiau dar didelei likusiai daliai tai gali būti aktualu. Lyginę praeityje matėme, kad yra mitas, jog gaminamo paminklo kaina yra ženkliai didesnė nei jau paruošto ir pastatyto parduoti. Tiek perkant, tiek gaminant rinksitės tokią akmens spalvą, kokią jau esante nusižiūrėję (grubiai kalbant – šviesi arba tamsi), dažniausiai artimieji aptaria ir būsimo paminklo dydį, taip pat, dažnai būna paskirtas ir preliminarus biudžetas, kuris kartais būna bene ir svarbiausias faktorius. Tai gi, nori to ar ne, gamintojai į visus prieš tai išvardintus niuansus turės atsižvelgti ir siūlyti sprendimus.

Paminklo individualumas

Jeigu kreipėtės į tikrai patikimą gamintoją, taip pat į tokį meistrą ar projektuotoją (turima omenyje žmogų idėjininką), kuris netingės pasukti galvos, kad sukurtų kažką įdomaus, originalaus ir nebanalaus, taip už priimtiną kainą Jūsų artimojo kapą puoš bent kokį individualų akcentą, idėją ar mintį turintis paminklas (kiek leisite savo ir specialisto fantazijai dominuoti, priklausys ir nuo finansinių galimybių). Nebūtinai kalba turi eiti apie brangius paminklus kainuojančius 3500 – 5000 Eur, tai gali būti ir nelabai brangus paminklas už 1200-2000 Eur, bet turintis savyje kažką individualaus – kas primintų artimojo pomėgius, asmenybę, išreikštų Jūsų skonio subtilybes ar perteiktų artimųjų grožio supratimą. Matydama užsienio specialistų praktiką, žinodama specialistus dirbančius šioje sityje esu įsitikinusi, kad esant abipusiam (specialisto-kūrėjo ir kliento) interesui, labiau reikia ne didelio kiekio pinigų, o idėjos, dizaino, gero skonio, ir svarbiausia – bendros kapavietės ir galutinio rezultato vizijos.

Jeigu norisi sutaupyti

Žinoma, ieškant visai ekonominio varianto tikėtina, kad tokį labiau rasite jau pagamintų paminklų asortimente, ypač, jeigu dairysitės paminklo vėliau rudenį, žiemą, t. y. ne sezono metu. Taip pat, jeigu sutiksite imti ilgokai užsistovėjusį paminklą (jiems dažnai taikomos akcijos) ar pirkdami iš ne tokio populiaraus granito. Prekiaujantys prekybos aikštelėse yra suinteresuoti, kad gamintojo produkcija parsiduotų greitai, dėl to gaminami tokio tipo paminklai, kurie atitinka vidutinio tipinio kliento skonį. Tiek akmens spalva, tiek jo techniniais parametrais (paminklo plotis, ilgos, akmens storis), tiek paminklinio akmens apdirbimo technika ir būdas, tiek paminklo dekoravimo ir jo dizaino dalis – viskas bus atlikta kuo papraščiau, nes tai reiškia įmonės investicijas, kurios nebūtinai jai atsipirks. Tačiau iš čia kyla ir kitas niuansas. Einant mūsų kapinaitėse galima matyti daug tokių pačių paminklų, kartais labai daug ir analogo kiekvieno iš jų. Garantuoju, kad dauguma jų yra iš prekybos aikštelių arba pagaminti vietinių meistrų (klientai patvirtina ”gavome būtent tokį pasiūlymą”, ”meistras patarė statyti”), kurie nėra motyvuoti pasukti galvą, o labiau linkę tiesiog ”štampuoti” vieną, jiems gerai žinomą ir ”atidirbtą” modelį.

Kaip surasti sau tinkantį ir patinkantį paminklą?

Aišku, prekybos aikštelėje, kartais pasitaiko ir paminklų, tiesiog tikrų ”perliukų”. Jie gali turėti labai gerą kainos ir kokybės santykį, tačiau, kad ieškotumėte su tikimybe tokį rasti, Jums reikės aplankyti ne vieną prekybos vietą, o kaina jo tikrai nebus mažesnė, nei gaminto individualiai. Tad patarimas pabaigai – su preliminariai paskirtu kapo įrengimo biudžetu užklauskite gamintojo ar už numatytą sumą galima sukurti kažką asmeninio. Nesvarbu kurį variantą nuspręsite rinktis ir kur įsigyti paminklą, sekančiame straipsnyje aptariamos antkapių spalvos, jų tipai, dydžiai, stilius, dizaino tendencijos.

Jeigu kartais neesate nusiteikę ieškoti pagaminto paminklo – kreipkitės. Mūsų specialistai sukurs ir pagamins paminklą, kuris atitiks Jūsų lūkesčius ir padės tinkamai įamžinti savo artimojo atminimą net ir ateities kartoms.

Eglė Balčiūnienė
Reikia patarimo ar pagalbos?
Susisiekite telefonu 8 630 144 30 arba parašykite mums.
Visus su kapavietės įrengimu arba atnaujinimu susijusius rūpesčius palikite mums.