Žibintų pasirinkimas ir derinimas

Žibintus galite įsigyti akmeninius, metalinius, bronzinius, o pagal stilių gali būti modernūs-minimalistiniai arba klasikiniai, labiau meniški ir labiau išraiškingi. Jie gali būti pastatomi ant skaldelės, padedami ant akmens plokštės, gali būti įsmeigiami ir ant stovo kabantys. Taip pat gali būti tvirtai įmontuojami prie pasirinkto paviršiaus. Renkantis žibintus rekomenduotina atkreipti dėmesį į jų stilių, kad geriau atitiktų ir papildytų visą kapavietės stilistiką – derėtų prie kapo įrengimui naudoto akmens, bendrai viso dizaino. Pvz. jeigu artimojo kapavietėje dominuoja lenktos linijos, bangelės, užapvalinimai ir pan., tada geriau derės ir tokias linijas atkartojantis žibintas, pvz. žibintas su kalvyste ar menine keramika. Jeigu kapas įrengtas moderniai, su kiek griežtomis ir tiesiomis linijomis, tada puikiai derės minimalistinis-modernaus stiliaus žibintas kai visos jo linijos simetrinės ir tvarkingos. Tarkime, stačiakampis, pagamintas iš granito.

Kodėl verta rinktis žibintą, o ne tiesiog degti stiklines ar plastikines žvakeles?

Pirmiausia, tai ekologiška. Neišmetami kas kartą stiklo indeliai, mažiau išmetama plastiko, kadangi keičiamas tik žibinte esamas įdėklas. Šiais laikais yra įdėklų, kurie dega net 55 ar 110 valandų, o tai reiškia ir ekonomiškumą, nes nedidelės, paprastos plastiko ar stiklo žvakelės dega tik 8-24val., o vis tiek kainuoja pinigus. Žinoma, yra stiklinių žvakių degančių ir 47 valandas, tačiau jos jau gana didelės, su ryškesniais, kartais net kiek kičiniais dekorais, tad čia vieta pagalvoti ne tik apie praktiškumą, bet ir apie grožį, vientisą kapo stilių. Tai gi, po ekologiškumo, ekonomiškumo, lieka dar grožio ir stiliaus dalykas.

Vientisam kapavietės vaizdui

Labai gerai paieškoję galite rasti puikiai prie Jūsų artimojo kapo sutvarkymo derantį žibintą, tačiau tada greičiausiai susidursite su kita problema, jeigu norėsite prie jo priderinti ir vazą. Galvojant apie pilną kapo dekoravimą, dažnai susiduriama su problema, kad nėra siūlomi kompleksiniai sprendimai. Tai gi, jeigu jau kuris laikas kažko gražaus ir dar nematyto rasti nepavyksta arba norite išpildyto kapo dekoro sprendimas yra – gamyba. Pagaminti žibintą gali ir kalviai. Ypač gražu, kai paminkle esantis kalvystės elementas yra atkartojamas ir žibinto formose. Rankų darbo granitinių ar keramikinių žibintų privalumas tas, kad juos galima maksimaliai priderinti prie kapo stiliaus – keisti stiklo dekorą, rinktis akmens spalvą, rinktis keramikos raštus ir pan. Žibintai gaminami patvirtinta technologija, kuri užtikrina jų atsparumą kintančiomis lauko sąlygoms, o gamyboje naudojamos medžiagos užtikrina gaminio ilgaamžiškumą. Taip pat, turint puikiai prie kapo priderintą žibintą, prie jo lengvai galima derinti tokio pat stiliaus rankų darbo vazą ir taip sukurti puošnų kapo akcentą.

Derančių vazų pasirinkimas

Kalbant apie vazas, tai dar labai dažnai naudojamos plastikinės įsmeigiamos ar pastatomos vazos. Aišku, šių variantų didžiausias privalumas yra nedidelė kaina (varijuoja 2-5 Eur) ir maži poreikiai. Taip pat sąlyginai nedidelė kaina yra vazų, kurios lietos iš dirbtino akmens masės (iki 95 Eur). Tik mes matome kiek iš tikrųjų nepatogumų sukuria šie sprendimai. Pvz. plastikinėse vazose esančios gėlės išvirsta, vazos suskyla, nublunka, jas nupučia vėjas. Tiek plastikinių, tiek lietų iš dirbtino akmens masės kapų vazų dizainas primityvus, o spalvų pasirinkimas skurdus. Dažniausiai jos prastai dera prie kapavietės žibintų, bendrai kapo stiliaus. Žinoma, jeigu yra rekalinga tik vaza ir daugiau jokių kapo dekorų neplanuojate, tada viskas papraščiau – pasirinkimas priklauso tik nuo finansinių galimybių bei skonio.

Kainos

Vienos iš brangiausių yra metalinės ar autorinės rankų darbo akmeninės vazos. Ir čia kainos įprastai prasideda nuo 190 Eur ir varijuoja iki 650 Eur. Tiesa, didesnė kaina pastebima užsakant gaminius iš specialių katalogų. Tačiau, kad kaina nepiktintų, reikia prisiminti, kad viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir poreikių.

Pabaigai – praktiška atmintinė

Į daugumą vazų dedami plastikiniai įdėklai tam, kad būtų papraščiau išvalyti vazos vidų, keisti vandenį. Taip pat, yra rekomenduojama akmenines bei keramikines vazas prieš žiemą pridengti ar visai nuimti, kad užšalęs vanduo jų nesutrūkdintų. Bet šis momentas priklauso nuo vazos formos, panaudoto akmens storio ir pan. Jeigu vaza ar žibintas turi akmeninį dangtelį, juos galima palikti lauke ir per žiemą. Jeigu turite minčių, kad vazą ar žibintą gali nunešti ilgapirščiai – verta pagalvoti apie jų būsimą pastovią vietą ir rimtesnį įtvirtinimą.

Na, o jeigu ieškote išskirtinių ranko darbo vazų ar žibintų savo artimųjų kapams – kreipkitės, patarsime ir parinksime tinkamiausią sprendimą.

Eglė Balčiūnienė
Reikia patarimo ar pagalbos?
Susisiekite telefonu 8 630 144 30 arba parašykite mums.
Visus su kapavietės įrengimu arba atnaujinimu susijusius rūpesčius palikite mums.